Provozní řád

Doba od 7 do 10 hodin ráno je určena pro akutně nemocné pacienty, případně pro kontroly po nemoci.

Od 7 do 8:30 hodin je možné provádět odběry laboratorních a mikrobiologických vyšetření, které bývá často nezbytnou součástí kvalitního prvního kontaktu s pacientem, často jsou odběry nutné i při kontrolách.

Zbývající dopolední ordinační hodiny jsou určeny pro pozvané pacienty. Po 10 hod. zveme zdravé děti na preventivní vyšetření.

Odpolední ordinační doba je určena pouze pro preventivní péči. V této době pracujeme především s pozvanými dětmi. Provádíme preventivní prohlídky, očkování.

Snažíme se dodržovat zásadu, aby se nesetkávaly v čekárně akutně nemocné děti se zdravými. K tomu však potřebujeme spolupráci a ohleduplnost rodičů, aby tento požadavek respektovali. V krajním případě máme v našich prostorách možnost oddělit akutně nemocného, většinou infekčního pacienta, od zdravých dětí.

Po skončení ordinační doby vykonává lékařka návštěvní službu. Vyšetření pacienta v domácím prostředí se však provádí pouze v mimořádných situacích. Není určeno pro rutinní využívání. Samozřejmě je nutné se předem telefonicky dohodnout a i ve vlastním zájmu této služby příliš nezneužívat. Jedná se sice o službu hrazenou ze zdravotního pojištění, ale kvalita vyšetření dítěte v domácím prostředí se nedá srovnat s kvalitou vyšetření v ordinaci, především pro nemožnost laboratorního vyšetření. To bývá často součástí prvního vyšetření při akutně vzniklém onemocnění.

Co dělat, jestliže Vám dítě onemocní po ordinační době, v noci nebo ve dnech pracovního volna?LSPP je zajišťována v dětské nemocnici v Brně, ulice Černopolní. Poskytuje ošetření pacientům od 0 – 19 let věku s akutními změnami zdravotního stavu.

V pracovních dnech od 15,30 hod. do 7,00 hod.
Ve dnech pracovního volna- nepřetržitě.
Kontaktní telefon: 532 234 935, 545 210 658

V akutním ohrožení života volejte RZP –tel.č. 155

Stomatologickou LSPP zajišťuje Úrazová nemocnice, Ponávka 6